Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?
prawnik w kancelarii odszkodowawczej za biurkiem

Kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

Samodzielne staranie się o odszkodowanie

Samodzielne działania w odzyskiwaniu ubezpieczeń po wypadku często nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Osoby poszkodowane są rozczarowane, że pomimo swojego niewygórowanego roszczenia firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła im środków, o które się ubiegali. W takich wypadkach warto zasięgnąć pomocy ekspertów, którzy na bieżąco śledzą orzecznictwo odszkodowawcze oraz dobrze znają kwestie ubezpieczeniowe. Zatem musimy wybrać: czy zwracamy się do kancelarii adwokackiej (radcowskiej) czy też do wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej.

Kogo wybrać: kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

To kogo wybierzemy powinno zależeć od:

doświadczenia w uzyskiwaniu odszkodowań

Warto sprawdzić, czy firma odszkodowawcza lub adwokat ma doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczycieli? Czy prowadził już podobne sprawy? Jak długo prowadzi swoją działalność?

wysokości wynagrodzenia

Warto dowiedzieć się jakie wynagrodzenie pobiera dana kancelaria, czy bierze środki z góry, czy też po zakończeniu postępowania? Czy trzeba płacić dodatkowo za każde pismo lub każde stawiennictwo w sądzie?

posiadanych opinii

Powinniśmy rozważyć także opinie innych osób, które korzystały wcześniej  z danej kancelarii, czy były zadowolone? Czy wypłacone świadczenie było satysfakcjonujące?

Kancelarie adwokackie (radcowskie)- są podmiotami działającym w Polsce od wielu lat z własnymi tradycjami, samorządem itp. Zawód prawnika jest jednym z najbardziej szanownych w Polsce. (Kilka lat temu obchodziliśmy 100-lecie adwokatury w Polsce).

Zajmują się różnymi rodzajami spraw w zależności od klienta. Zatem dany adwokat lub radca może być dobrym specjalistą np. od spółek, spraw spadkowych itp., czego nie znajdziemy wśród kancelarii odszkodowawczych.

Kancelarie odszkodowawcze tak jak nazwa wskazuje specjalizują się w  odszkodowaniach, są to podmioty które powstały po 2000 roku, w odpowiedzi na brak należnych wypłat odszkodowań od ubezpieczycieli. Szczególnie dotkliwy był brak zapłaty odszkodowań po wypadkach drogowych w których śmierć poniosła osoba bliska. Wśród kancelarii odszkodowawczych także możemy zauważyć postępująca specjalizację: niektóre zajmują się skupem szkód samochodowych, a inne stratami moralnymi i uszczerbkami na zdrowiu czy też odszkodowaniami w pracy rolniczej.

Wynagrodzenie

Praktyką w kancelariach adwokackich (radcowskich) jest pobieranie opłat z góry. Zazwyczaj pobierane są opłaty dodatkowe za każde stawiennictwo w sądzie, nierzadko także za dodatkowe czynności związane ze sprawą (np. opłata za zapoznanie się z aktami). W kancelariach odszkodowawczych układ jest czytelny: wielkość honorarium zależy od procentu z uzyskanego odszkodowania i jest płacony gdy mamy już pieniądze na swoim rachunku.

Zazwyczaj wynagrodzenie za prowadzenie sprawy w obu rodzajach podmiotów jest porównywalne, większe znaczenie ma to kiedy płacimy- czy z góry, czy też po zakończeniu sprawy.

Wszechstronność czy specjalizacja?

Kancelaria adwokacka (radcowska) jest bardziej wszechstronna adwokat może znać się na spadkach jak i na fuzjach przedsiębiorstw. Natomiast kancelarie odszkodowawcze są bardziej skoncentrowane na podejściu ubezpieczycieli, jak z nimi negocjować, lub też jak zebrać odpowiednie dowody znając wcześniejszą argumentację firm ubezpieczeniowych.

Uzyskanie odszkodowania z kancelarią Advoco

Rozważasz powierzenie pełnomocnikowi swojej sprawy?

Zadzwoń!

Od ponad piętnastu lat specjalizujmy się w odszkodowaniach i zadośćuczynieniach.

Kancelaria Advoco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *