Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?
kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka

Kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

Samodzielne staranie się o odszkodowanie

Samodzielne działania w odzyskiwaniu ubezpieczeń po wypadku  często nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Osoby poszkodowane są rozczarowane, że pomimo niewygórowanego roszczenia firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła im środków o które się ubiegali. W takich wypadkach warto zasięgnąć pomocy ekspertów, którzy na bieżąco śledzą orzecznictwo odszkodowawcze oraz dobrze znają kwestie ubezpieczeniowe. Zatem musimy wybrać: czy zwracamy się do kancelarii adwokackiej (radcowskiej) czy też do wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej.

Kogo wybrać: kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

To kogo wybierzemy powinno zależeć od:

  • doświadczenia w uzyskiwaniu odszkodowań
  • wynagrodzenia dla kancelarii

Kancelarie odszkodowawcze tak jak nazwa wskazuje zajmują się odszkodowaniami, zatem znamy ich zakres specjalizacji. A czas prowadzenia przez nie działalności może być pewną wskazówką co do posiadanego doświadczenia. U adwokatów/radców prawnych zakres działania może być różnoraki, ponieważ trudno się wyspecjalizować w całym prawie cywilnym. Zatem jeżeli udamy się do kancelarii prawnej powinniśmy dowiedzieć się w czym specjalizuje się dana kancelaria- wtedy może okazać się że specjalizuje się np. rozwodach, nieruchomościach, prawie pracy itp.

Wynagrodzenie- kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

Praktyką w kancelariach prawnych jest pobieranie opłat z góry. W kancelariach odszkodowawczych układ jest czytelny: wielkość honorarium zależy od procentu z uzyskanego odszkodowania i jest płacony gdy mamy już pieniądze na swoim rachunku.

Kancelarie prawne

Są podmiotami działającym w Polsce od wielu lat z własnymi tradycjami, samorządem itp. Zawód prawnika jest jednym z najbardziej szanownych w Polsce. (Kilka lat temu obchodziliśmy 100-lecie adwokatury w Polsce).

Kancelaria odszkodowawcza

W czasach PRL-u wszyscy zarabiali bardzo podobnie, dlatego sądy zasądzały kwoty odszkodowań odnoszące się do średniego poziomu życia społeczeństwa. Sytuacja uległa zmianie po 1989 roku, kiedy to zarobki i poziom życia ludzi w Polsce zaczęły się mocno różnicować. Ponadto po wejściu Polski do Unii Europejskiej, zaczęło obowiązywać coraz więcej przepisów pro konsumenckich- w tym przepisy dotyczące odszkodowań. Nastąpiło wydłużenie przedawnienia z 10 na 20 lat oraz wyodrębnienie zadośćuczynienia 2008 r. Od tego momentu zaczęły się rozwijać wyspecjalizowane kancelarie odszkodowawcze. W wielu przypadkach były one zakładane przez prawników specjalizujących się w odszkodowaniach. Zajęły się one aktywnym pozyskiwaniem klientów. Naszym zdaniem to właśnie dzięki powstaniu kancelarii odszkodowawczych firmy ubezpieczeniowe zaczęły rzetelnie wypłacać odszkodowania osobom poszkodowanym.

Chcesz uzyskać odszkodowanie w odpowiedniej wysokości do swojej straty?

Zadzwoń!

Zespół Advoco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *