Kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

Samodzielne starania o odszkodowanie

Samodzielne działania w odzyskiwaniu ubezpieczeń w wielu przypadkach nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Osoby poszkodowane są rozczarowane, że pomimo niewygórowanych roszczeń firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła im środków o które się ubiegali. Dlatego warto zasięgnąć pomocy ekspertów, którzy na bieżąco śledzą orzecznictwo odszkodowawcze oraz dobrze znają kwestie ubezpieczeniowe. Zatem musimy wybrać czy zwracamy się do kancelarii adwokackiej (radcowskiej) czy też do wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej.

Kogo wybrać: kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

To kogo wybierzemy powinno zależeć od:

  • doświadczenia w uzyskiwaniu odszkodowań
  • wynagrodzenia dla kancelarii

 

Kancelarie odszkodowawcze tak jak nazwa wskazuje zajmują się odszkodowaniami, zatem znamy ich zakres specjalizacji. A czas prowadzenia przez nie działalności może być pewną wskazówką co do posiadanego doświadczenia. U adwokatów(radców prawnych) zakres działania może być różnoraki, ponieważ trudno się wyspecjalizować w całym prawie cywilnym. Zatem jeżeli udamy się do kancelarii prawnej powinniśmy dowiedzieć się w czym specjalizuje się dana kancelaria- wtedy może okazać się że specjalizuje się np. rozwodach, nieruchomościach itp.

Wynagrodzenie- kancelaria odszkodowawcza czy adwokacka?

Praktyką w kancelariach prawnych jest pobieranie opłat z góry. W kancelariach odszkodowawczych układ jest czytelny: wielkość honorarium zależy od procentu z uzyskanego odszkodowania.

Kancelarie prawne

Są podmiotami działającym w Polsce od wielu lat z własnymi tradycjami, samorządem itp. Zawód prawnika jest jednym z najbardziej szanownych w Polsce. (Kilka lat temu obchodziliśmy 100-lecie adwokatury w Polsce).

Kancelaria odszkodowawcza

W czasach PRL-u wszyscy zarabiali bardzo podobnie, dlatego sądy zasądzały kwoty odszkodowań odnoszące się do średniego poziomu życia społeczeństwa. Sytuacja uległa zmianie po 1989 roku, kiedy to zarobki i poziom życia ludzi w Polsce zaczęły się mocno różnicować. Ponadto po wejściu Polski do Unii Europejskiej, zaczęło obowiązywać coraz więcej przepisów pro konsumenckich- w tym przepisy dotyczące odszkodowań. Nastąpiło wydłużenie przedawnienia z 10 na 20 lat oraz wyodrębnienie zadośćuczynienia 2008 r. Od tego momentu zaczęły się rozwijać wyspecjalizowane kancelarie odszkodowawcze. W wielu przypadkach były one zakładane przez prawników specjalizujących się w odszkodowaniach. Zajęły się one aktywnym pozyskiwaniem klientów. Naszym zdaniem to właśnie dzięki powstaniu kancelarii odszkodowawczych firmy ubezpieczeniowe zaczęły rzetelnie wypłacać odszkodowania osobom poszkodowanym.

Zapraszamy do kontaktu. Advoco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *