Bez dokumentacji ani rusz

Jesteśmy już przyzwyczajeni do konieczności dostarczania dokumentacji w wielu sytuacjach. Zbyt często sprawia kłopoty, pochłania mnóstwo czasu i nerwów. Niestety czasem jest niezbędna, aby doprowadzić sprawę do samego końca. Nierzadko życie bardzo niemile nas zaskakuje. Wiedziemy spokojne i szczęśliwe życie, aż do momentu, w którym wypadek komplikuje wszystko. Cierpi na tym nasze zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Odwracają się od nas znajomi, nasza samoocena jest coraz niższa. Brakuje chęci do życia, popadamy w depresję. Mimo strat, jakie ponieśliśmy, musimy pomyśleć również o ich odpowiednim udokumentowaniu, co jest bardzo ważne np. w przypadku późniejszego ubiegania się o odszkodowanie komunikacyjne.

Musimy zdać sobie sprawę, że im więcej zgromadzimy dokumentów, tym lepiej dla nas. Wiele osób nie ma pojęcia o swoich prawach, możliwościach gromadzenia dokumentów. Poza obrażeniami widocznymi gołym okiem, odnosimy szereg innych strat, których udowodnienie jest trudne, ale to nie oznacza, że niemożliwe. Proces dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z polisy OC jest trudniejszy, szczególnie, że nie obowiązuje tabelka, która w sposób klarowny pokazuje, jaka suma nam się należy. W każdej sytuacji jest to kwestia indywidualna, która w etapie przedsądowym zależy od dokumentacji, którą potrafimy zdobyć.

Przy ubieganiu się o odszkodowanie musimy wziąć pod uwagę elementy niematerialne, straty na tle psychicznym, które utrudniają nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, powrót do pracy. Paradoksem w takiej sytuacji jest fakt, że osoby, które bardziej ucierpiały w wypadku, odniosły poważniejsze obrażenia, starają się jak najszybciej zapomnieć o wypadku, walczą ze sobą, nie dopuszczają myśli, że są w jaki sposób ograniczeni przez wypadek. Chcą wrócić do pracy. Inaczej niż osoby, który w mniejszym stopniu ucierpiały.

W wielu przypadkach po wypadku jesteśmy zmuszeni do korzystania z usług rehabilitanta, do którego musimy dojechać, ponosimy dodatkowe koszty. Na bieżąco powinniśmy dbać o właściwą dokumentację (bilety, rachunki, dieta i specjalna żywność). Musimy również zadbać, żeby lekarze w odpowiedni sposób opisywali historię naszego powrotu do zdrowia oraz następstwa i związek z wypadkiem.

Zdarza się, że po wypadku otrzymujemy rentę z ubezpieczeń społecznych, ale jej wysokość jest o wiele niższa niż nasze wynagrodzenie z poprzedniej pracy, które również należy odpowiednio udokumentować.

Jeśli w wyniku wypadku straciliśmy bliską osobę, wtedy mija sporo czasu, zanim pomyślimy o ubieganiu się o należności finansowe, choć ponosimy spore straty związane np. ze stypą, ceremonią pogrzebową, wykonaniem nagrobka. Oczywiście ból i cierpienie, które odczuwamy po śmierci członka rodziny jest zbyt silny, aby pomyśleć o sprawach materialnych bardzo szybko. Korzystanie z usług fachowców w dziedzinie odszkodowań może nas odciążyć, a dodatkowo mamy pewność, że firma ma wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach i może pomóc nam w przygotowaniu roszczenia. Pomoże łagodnie przejść przez wszystkie etapy, rozpoczynając od etapu przedsądowego, czy w rozmowach z ubezpieczycielem.

Pozdrawiamy, Advoco.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *