Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » odszkodowanie po wypadku drogowym » Podróż z małym dzieckiem- fotelik samochodowy
odszkodowanie dla dziecka

Podróż z małym dzieckiem- fotelik samochodowy

W dzisiejszym artykule kontynuujemy temat bezpieczeństwa na drodze. Wypadków, które są spowodowane przez innych kierujących, z powodów takich jak: nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu czy złe warunki atmosferyczne nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać. Jednak czasem  jesteśmy wpłynąć na wydarzenia na drodze, ale zapobiec ich najgorszym skutkom.

Fotelik samochodowy to obowiązek

Przede wszystkim specjalną opieką należy otoczyć dzieci, szczególnie te, które mają mniej niż 12 lat i poniżej 150 centymetrów wzrostu. W takiej sytuacji niezbędne jest zamontowanie fotelika samochodowego. W miesiącach letnich najwięcej dzieci bierze udział w wypadkach. Zatem trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo.

Fotelik na przednim siedzeniu

Zdajemy sobie sprawę, iż dziecko zapięte w foteliku, bez żadnej możliwości ruchu, bardzo się nudzi, a jego aktywność absorbuje jadących dorosłych.  Pod żadnym pozorem nie można umieszczać dziecka na przednim siedzeniu i tyłem do kierunku jazdy, zwłaszcza, jeśli samochód posiada aktywną poduszkę powietrzną. Każde zdarzenie może skończyć się katastrofalnie. Dzieci do 12 roku życia nie mogą również siedzieć na przednim siedzeniu bez fotelika, niezależnie od tego, ile mają wzrostu.

Prawidłowy montaż fotelika

Należy także zwrócić uwagę, czy fotelik jest właściwie zamontowany, gdyż w przeciwnym razie nawet przy zachowaniu odpowiedniej prędkości, zderzenie skończy się tragicznie. Dla przykładu przy prędkości 50km/h konsekwencje wypadku będą podobne, jak w przypadku upadku z 10 metrów.

Absolutnie niedopuszczalne jest także trzymanie dziecka na kolanach, gdyż w razie niebezpieczeństwa pasy nie będą w stanie utrzymać dorosłego i dziecka.

Nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że najwięcej dzieci zostaje poszkodowanych w lipcu oraz sierpniu, kiedy wyjeżdżają na wakacje z rodzicami lub biorą udział w licznych koloniach, obozach, wycieczkach. Nie dotyczy to tylko wypadków drogowych. Starsze dzieci częściej poruszają się po mieście samodzielnie, spotykając z rówieśnikami i są narażeni jako piesi czy rowerzyści na niebezpieczeństwo. Z tego powodu Policja prowadzi liczne akcje edukacyjne przed zakończeniem roku szkolnego, informując np. o przestrzeganiu obowiązkowego wyposażenia rowerów w elementy odblaskowe i świetlne.

Pozdrawiamy, Advoco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *