Wypadek i co dalej?

Odszkodowania powypadkowe

O odszkodowania powypadkowe skutkujące uszczerbkiem na zdrowiu zazwyczaj staramy się po:

  • wypadku w pracy
  • wypadku samochodowym

Odszkodowania powypadkowe w pracy

Odszkodowania powypadkowe z ZUS

Dokumentem potwierdzającym iż doszło do wypadku w pracy jest protokół powypadkowy/karta wypadku sporządzana przez pracodawcę. Ponadto będziemy potrzebować całości dokumentacji medycznej ze szpitala oraz specjalny druk od lekarza „OL-09”.

Czytaj więcej: Odszkodowanie z ZUS

Czytaj więcej: Odszkodowania powypadkowe w pracy

Uzyskanie odszkodowania z PZU

Aby uzyskać odszkodowanie z polisy grupowej z PZU lub innych ubezpieczycieli komercyjnych w pierwszej kolejności należy sprawdzić „OWU” czyli Ogólne warunki ubezpieczenia są to zapisy prawne, które opisują zakres polisy, definicje, dokumenty które należy przedłożyć do wypłaty itp.

Czytaj więcej: Odszkodowanie z PZU i innych ubezpieczycieli grupowych

Odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy (samochodowe)

W pierwszej kolejności ważne jest, aby Policja lub sąd wskazał sprawcę wypadku. Dzięki temu firma ubezpieczeniowa może przejąć odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia. Ponadto musimy zadbać o dokumentację powypadkową, dzięki której będziemy mogli wykazać nasze straty. Zarówno związane z kondycją fizyczną jak i utraconymi zarobkami, koniecznością wydatków na lekarstwa, rehabilitacje itp.

Czytaj więcej: Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy samochodu

 

Kancelaria Advoco ma wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań powypadkowych. Zapraszamy do kontaktu. Zespół Advoco.