Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » zadośćuczynienie, odszkodowanie za straty moralne » Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 2

Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 2

Dzisiejszym artykułem kontynuujemy wątek utraty bliskiej osoby, co jest ogromnym ciosem, z którym trudno sobie poradzić. Jak zatem powinien wyglądać idealny scenariusz naszych działań po takim przykrym zdarzeniu?

Stworzenie bezpiecznego otoczenia

Ostatnim ważnym krokiem na początkowym etapie powrotu do zdrowia jest stworzenie bezpiecznego otoczenia oraz odbudowanie poczucia bezpieczeństwa. Przez pierwsze dni i tygodnie osoby, które straciły kogoś bliskiego w wypadku, często szukają schronienia we własnym domu, lecz niekiedy wręcz nie potrafią w nim przebywać.

Osoba, która usiłuje uporać się z traumą, powinna próbować zwracać się do innych o pomoc i nie unikać spotkań ze wspierającymi ją pozostałymi członkami rodziny. Musimy jednak mieć przy tym na uwadze, że krótko po wypadku życie rodzinne na pewien czas może zostać, potocznie mówiąc, przewrócone do góry nogami.

Jak rozpoznać czy pierwszy etap powrotu do równowagi jest za nami? Nie świadczy o tym żadne konkretne wydarzenie, niemniej sam fakt odzyskania elementarnego poczucia bezpieczeństwa i przewidywalności życia jest dobrym zwiastunem. Choć osoby, które usiłują uporać się ze stratą, mogą być jeszcze ostrożniejsze w relacjach z innymi, nie czują się już tak bezbronne i osamotnione, a także wiedzą, do kogo mogą zwrócić się o wsparcie.

Pomoc specjalistów

Chcąc wrócić do normalnego życia po stracie osoby bliskiej warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Terapeuta pomoże nam stawić czoła wszystkim problemom i przebrnąć przez kolejne etapy tego procesu. O pomoc do psychologa lub psychiatry z powodzeniem mogą zwrócić się też osoby, które same przeżyły wypadek.

Warto dodać, że powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego, zarówno po wypadku, jak i po stracie osoby bliskiej, powinien być dla nas priorytetem. W związku z tym wszelkie formalności z odzyskiwaniem odszkodowania za straty materialne i niematerialne lepiej powierzyć osobom mniej zaangażowanym emocjonalnie w całą sytuację.

Kancelaria Advoco, w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę, zapewnia swoim klientom profesjonalną opiekę na każdym etapie postępowania i może występować w ich imieniu przed towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Pozdrawiamy, Advoco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *