Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » zadośćuczynienie, odszkodowanie za straty moralne » Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 4

Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 4

Tym razem koncentrujemy się na przeżywaniu żałoby, która wymaga czasu, aby wspomnienia nie były tak bolesne. Powrót do normalnego życia nie jest łatwy, ale z pomocą bliskich i specjalistów jest jak najbardziej możliwe.

Przeżywanie żałoby

Każdy przeżyty przez nas uraz przynosi określone straty. Nawet jeśli wyszliśmy z wypadku bez obrażeń, zostaliśmy narażeni na utratę poczucia bezpieczeństwa i inne szkody niematerialne, dotyczące sfery psychologicznej. Po śmierci kogoś bliskiego stajemy też w obliczu pustki w związkach z rodziną, przyjaciółmi i społeczeństwem.

Nie powinniśmy obawiać się, że przeżywanie żałoby będzie trwało wiecznie. Co więcej, w gruncie rzeczy właśnie ono jest najważniejszym zadaniem. Stawiając opór przed przeżywaniem żałoby bądź świadomie nie pozwalając sobie na smutek, utrudniamy i zakłócamy cały proces powrotu do zdrowia oraz równowagi życiowej i psychicznej.

Zakończenie drugiego etapu

Nie da się jednoznacznie określić, jak długo trwa drugi etap procesu. Musimy jednak wiedzieć, że nie da się go ominąć ani przyspieszyć. W końcu przyjdzie taki moment, w którym każda kolejna opowieść o stracie osoby bliskiej w wypadku bądź odniesionych obrażeniach czy urazach nie będzie wzbudzać tak intensywnych odczuć i przywoływać traumatycznych obrazów ze zdarzenia. Wspomnienie to stanie się częścią naszych doświadczeń, natomiast odczuwany smutek nie będzie już tak przeszywający.

Nie obawiajmy się, że w ten sposób dowiedziemy braku szacunku wobec osoby, która zginęła w wypadku. Faktem jest, że nigdy o tej bolesnej stracie nie zapomnimy, niemniej musimy pozwolić, by nasza uwaga zaczęła wędrować w kierunku normalnego życia.

Pomoc specjalistów

Na każdym etapie powrotu do normalnego życia po wypadku lub stracie osoby bliskiej możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Warto też zaznaczyć, że powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego musi być dla nas priorytetem, w związku z czym formalności związane z uzyskaniem odszkodowania po śmierci osoby bliskiej warto powierzyć profesjonalnej kancelarii.

Kancelaria Advoco, bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy, może zagwarantować swoim klientom opiekę na każdym etapie postępowania oraz występować w ich imieniu przed towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *