Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » zadośćuczynienie, odszkodowanie za straty moralne » Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 6

Jak uporać się ze stratą osoby bliskiej w wypadku? Część 6

Konsekwencją tak traumatycznego przeżycia, jak strata osoby bliskiej czy wypadek, w którym odnieśliśmy poważne urazy głowy czy innych części ciała, są również szkody niematerialne. Jesteśmy nie tylko narażeni na utratę poczucia bezpieczeństwa, ale też musimy zmierzyć się z pustką w związkach z rodziną, przyjaciółmi i społeczeństwem.

Na trzecim etapie powrotu do zdrowia podejmiemy jednak próbę odbudowania tych relacji, a także zaufania do otoczenia. W tym momencie zaczynamy wykazywać więcej życiowej inicjatywy, kreować nową tożsamość, a nawet podejmować pewne ryzyko.

Niektóre osoby, które chcą uporać się z bolesnymi wspomnieniami, ograniczają się jednak do swojego osobistego życia. Inne z kolei, w reakcji na traumatyczne wydarzenie, zaczynają odczuwać potrzebę angażowania się w życie publiczne i społeczne. Działania tego typu dają im siłę niezbędną do walki z trudnościami oraz przeciwnościami losu.

Zakończenie trzeciego etapu

Choć specjaliści przekonują, że nie istnieje coś takiego, jak ostateczne uporanie się z urazem, z pewnością po stracie osoby bliskiej czy groźnym wypadku możemy dalej cieszyć się życiem. Fakt, że znów zaczynamy odczuwać satysfakcję życiową nie jest dowodem na brak szacunku wobec osoby, która zginęła w wypadku. O poniesionej stracie nigdy nie zapomnimy, lecz tragiczne wspomnienia staną się częścią naszych doświadczeń, a smutek i żal nie przeszkodzą nam w powrocie do normalnego życia.

Pomoc specjalistów

Na każdym etapie powrotu do zdrowia po wypadku lub śmierci osoby bliskiej możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów. W związku z tym, że powrót do normalnego życia i równowagi psychicznej powinien być dla nas priorytetem, wszystkie formalności związane z uzyskaniem odszkodowania warto powierzyć profesjonalnej kancelarii.

Kancelaria Advoco, w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę, gwarantuje swoim klientom kompleksową opiekę, natomiast na podstawie udzielonego pełnomocnictwa występuje w ich imieniu przed towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *