Zima sobie przypomina o swoim istnieniu coraz bardziej, a śnieg będzie gościł na naszych drogach jeszcze częściej, stwarzając więcej problemów nie tylko drogowcom, których zaskakuje co roku. Kierowcy również mają kłopoty, szczególnie, jeśli nie zadbali o nowe ogumienie. Niestety jak to bywa o tej porze roku, na drogach będzie się działo sporo, to znaczy, że wypadki są nieuniknione i należy się z tym pogodzić. Niestety zdarzają się wypadki, które skutkują uszczerbkiem na zdrowiu, poważnymi komplikacjami, a czasem niestety śmiercią, co jest wstrząsem dla bliskich, rodziny, która ma problemy, aby otrząsnąć się po takiej stracie, więc musi niekiedy korzystać z usług poradni zdrowia psychicznego.
Osoba, która została poszkodowana w wyniku zdarzenia na drodze, powinna ubiegać się o m.in. zadośćuczynienie za krzywdę, która została jej wyrządzona, a mówi o tym art. 445 kodeksu cywilnego. W takim przypadku bierze się pod uwagę wiele czynników, a niestety ubezpieczyciel bardzo często zaniża odszkodowanie, które nam się należy. Warto w tym momencie nadmienić, że roszczenie składa się z trzech elementów: odszkodowania, renty, a także zadośćuczynienia.
Odszkodowania komunikacyjne, bo tak nazywane są takie odszkodowania, to nic innego jak dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy. Aby sprawa miała swój początek, należy złożyć odpowiednie pismo z wysokością naszych roszczeń , do którego będzie dołączona właściwa dokumentacja, np. ze szpitala, wraz z oceną naszego stanu naszego zdrowia, i długością procesu leczenia. Duże znaczenie w takim przypadku ma również zdrowie psychiczne, bowiem bardzo często wypadek odciska swoje piętno nie tylko w obszarze fizycznym naszego ciała. Po zdarzeniu odczuwamy lęk przed jazdą, nawet w roli pasażera. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, na ile wycenić swój uszczerbek, jakie czynniki brać pod uwagę, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami. Na naszej stronie internetowej, znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą skontaktować się z naszymi ekspertami.
Pozdrawiamy, Advoco.pl