Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich, a odszkodowanie dla narciarza amatora
starszy narciarz zjeżdżający ze stoku, odszkodowanie dla narciarza amatora

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich, a odszkodowanie dla narciarza amatora

Niebawem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich 2019, zatem w tym poście opiszemy jak starać się o odszkodowanie w przypadku kontuzji u osób rekreacyjnie uprawiających sport.

W przypadku narciarzy, gdy kontuzja była spowodowana błędną techniką jazdy, wtedy adresatem naszych roszczeń będzie ubezpieczyciel, u którego mamy polisę. Nasze zdrowie nie ma ceny, dlatego też możemy skorzystać ze wszystkich polis, które posiadamy. Przed wyjazdem na narty należy sprawdzić, czy mamy odpowiednie ubezpieczenie. Weryfikujemy np. jaki zakres ma nasze ubezpieczenie grupowe w pracy. Konsultujemy się się ze swoim agentem, gdy mamy wykupioną polisę indywidualną. Należy pamiętać, iż np. operacja wiązadeł może kosztować kilkanaście tysięcy złotych, do tego dochodzą koszty rehabilitacji. Inną sytuacją jest, jeżeli jakiś niewprawny narciarz wjedzie w nas i spowoduje u nas uraz. Wtedy należy zgłosić się do jego ubezpieczyciela, jeżeli posiada polisę OC w życiu prywatnym, która obejmuje takie szkody, lub też dochodzić odszkodowania bezpośrednio od sprawcy. Jeżeli natomiast doznamy kontuzji z winy operatora wyciągu, wtedy każdy z nich powinien posiadać odpowiednią polisę OC związaną z prowadzoną działalnością.

Urazy w hali sportowej a dochodzenie odszkodowania

Wiele osób po pracy dbając o zdrowie, wynajmuje halę, aby po skończonych obowiązkach pograć sobie w siatkówkę lub koszykówkę. W takich przypadkach także dochodzi do urazów. Jeżeli nasza kontuzja była spowodowana brakami po stronie wynajmującego halę, wtedy możemy od niego żądać odszkodowania po wypadku. W każdej z opisanych sytuacji należy wykazać winę sprawcy, poprzez zrobienie zdjęć miejsca zdarzenia, spisanie danych świadków. Oczywiście czeka nas jeszcze udokumentowanie poniesionych strat, aby można było rozpocząć dochodzenie odszkodowania.

Dochodzenie odszkodowania – zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu, jeżeli mają Państwo pytania co do własnej sytuacji. Pomożemy, jeżeli mają Państwo pytanie np.: od kogo starać się o odszkodowanie lub w jaki sposób zebrać dokumentację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *