Negocjacje – szansa i ryzyko

Skoro zebraliśmy właściwą dokumentację, znamy swój stan zdrowia i ryzyko komplikacji z nim związanych, możemy przejść do kolejnej fazy etapu przedsądowego, czyli negocjacji. Musimy przyznać, że obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe są bardziej nastawione na współpracę, chcą szybciej zakończyć sprawę, nie planując spotkania na drodze sądowej. Zdają sobie sprawę, że w wielu wypadkach czas nie jest ich sprzymierzeńcem, gdyż w wielu sytuacjach koszty leczenia w przyszłości mogą ich drogo kosztować.

Wiemy z własnego doświadczenia, że niektóre sprawy sądowe mogą trwać nawet kilka lat, a jeśli potrzebujemy pieniędzy na długie i skomplikowane leczenie, wtedy każdy dzień może być na wagę złota. Mimo tego nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie i przystawać na każdą propozycję ubezpieczyciela, żeby później nie okazało się, że otrzymaliśmy zbyt niskie odszkodowanie i większość kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

W wielu sytuacjach poszkodowane osoby decydują się na skapitalizowaną rentę, czyli jednorazowe świadczenie zamiast comiesięcznej wypłaty – co zapewne ma swoje źródło w braku zaufania do dużych instytucji. Negocjując kwotę z ubezpieczycielem nie jesteśmy w stanie ocenić, czy w przyszłości problemy ze zdrowiem nie powrócą (szczególnie te natury neurologicznej) . Dlatego tak ważne jest zasięgnięcie opinii u lekarzy specjalistów co do dalszych rokowań na przyszłość w konkretnym przypadku. Ponadto doświadczona kancelaria odszkodowawcza przez wiele lat działalności spotkała się z wieloma różnymi przypadkami, więc będzie w stanie pomóc poszkodowanemu optymalnie ocenić, o jaką sumę może się ubiegać.

Negocjacje zawsze pozostają kwestią indywidualną, więc trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, związanych również z aktywnością zawodową. Po wypadku wiele osób nie jest zdolnych do pracy, co także ma przełożenie na domowy budżet. Zauważamy, iż szczególnie osoby starsze chcą jak najszybciej skończyć kwestię odszkodowania, z obawy przed przeciągającymi się sprawami w sądzie. W takim wypadku rodzina powinna poprosić o pomoc ekspertów, których rady skutkują z reguły bardziej pomyślnymi negocjacjami.

Pozdrawiamy, Advoco.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *