Odszkodowanie dla dziecka

Wypadki dzieci są dużym zmartwieniem dla rodziców. Niezależnie od tego czy jest do wypadek samochodowy, wypadek w szkole czy na zajęciach sportowych.

Uraz psychiczny po wypadku – odszkodowanie dla dziecka

Często obrażenia fizyczne goją się nadspodziewanie szybko, tak traumatyczne przeżycia po poważnych wypadkach zostają w psychice dziecka na wiele lat i nie leczone mają wpływ na dalsze życie. W wielu przypadkach rodzice sami nie umieją sobie poradzić z następstwami psychicznymi wypadku, stąd też nie wiedzą jakie podjąć kroki zaradcze. Najtrudniejsze są wypadki dla maluchów, kiedy to dziecko, pochłania informacje z otoczenia i poznaje świat. Jeżeli wtedy nastąpi stresujące wydarzenie, wtedy ono także będzie doświadczeniem danego dziecka. Oczywiście im większy stres tym bardziej dziecko poszukuje możliwości obrony przed zagrożeniem oraz stara się uniknąć go w przyszłości. Traumatyczne przeżycia zostają wbudowane w jego postrzeganie świata. Dlatego też zmienia swoje zachowanie na takie, które w jego rozumieniu sprzyja bezpieczeństwu.

Zmiany w zachowaniu dziecka- odszkodowanie dla dziecka

W przypadkach z którymi spotkaliśmy się bezpośrednio dzieci stają się bardziej lękliwe, zamknięte w sobie i protestujące gdy rodzice chcą zostawić ich samych. Przestają spotykać się z koleżankami czy kolegami z klasy. Dzieci po wypadkach często żyją obawą iż wypadek może się powtórzyć. Reagują dlatego o wiele bardziej nerwowo na zwyczajne sytuacje np. na konieczność jazdy autem.

Wypadek śmiertelny w rodzinie- odszkodowanie dla dziecka

W poważnych przypadkach gdy mamy do czynienia z wypadkiem śmiertelnym, dzieci nie rozumieją nieodwracalności śmierci osoby bliskiej. Maluchy starają sobie ją wytłumaczyć w taki sposób, w jaki jest dla nich zrozumiały. Starają się na swój sposób „oswoić” całe wydarzenie. Czasem twierdzą że widzą i rozmawiają z osobą która odeszła.

Co zrobić z dzieckiem przeżywającym wypadek ?

Wszystkie powyższe następstwa są znakiem ostrzegawczym dla rodziców. Dziecko przeżywa całe zdarzenie i wszystkie powyższe następstwa powinny być znakiem aby udać się z dzieckiem do poradni zdrowia psychicznego. Niech nas nie zwiedzie fakt, że mamy wrażenie że nic się nie stało. Dziecko może jednie odsuwać od siebie temat z którym nie ma sił obecnie się zmierzyć.

Wykazanie następstw wypadku dla dziecka

Nikt lepiej nie zna dziecka niż jego rodzice , dlatego też w uzyskaniu odszkodowania dla dziecka niezbędne jest obserwowanie zmian w jego zachowaniu. Kancelaria ADVOCO, współpracując z wysokiej klasy specjalistami umie  wykazać następstwa wypadku dla dziecka i uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie.