Odszkodowanie po pożarze

Pożar to jedno z najbardziej niebezpiecznych zdarzeń dla właściciela budynku. W wielu przypadkach traci się owoce swojej pracy związanej z wyposażeniem budynku, maszynami czy posiadanym towarem.

Co zrobić po akcji gaśniczej ?

Po ugaszeniu należy wziąć zaświadczenie ze straży pożarnej co do przyczyn zdarzenia- będzie to nam potrzebne aby wystąpić do firmy ubezpieczeniowej w której mamy polisę od pożaru.

Z reguły straty po pożarze są znaczne, jednak nie zawsze ubezpieczyciele uwzględniają ich całość. Należy zatem przygotować się na drobiazgowe wykazywanie elementów, które były w naszym posiadaniu i określenia ich wartości. Do tego przydatne są często zdjęcia posiadanych rzeczy, paragony, wyciągi z kart bankowych dokumentujące ich zakup itp.

Likwidacja szkody przez ubezpieczyciela – odszkodowanie po pożarze

Likwidator dokonuje oględzin, w tym wykonuje odpowiednią dokumentację zdjęciową. Na podstawie zebranych danych wydawana jest decyzja ubezpieczeniowa o wypłacie odszkodowania. Poszkodowani są często w trudnej sytuacji ponieważ w wielu przypadkach trudno jest wykazać elementy które się spaliły.

Ponadto często szkody pożarowe są połączone z zalaniem przez strażaków dolnych kondygnacji budynku, które także wymagają remontu i dodatkowych nakładów finansowych.

Sprawa sądowa- odszkodowanie po pożarze

Jeżeli pomimo odwołań nie otrzymamy odszkodowania musimy zdecydować się na sprawę sądową. ADVOCO ma duże doświadczenie w  prowadzeniu spraw o odszkodowanie po pożarze. Zapraszamy do kontaktu.