Odszkodowanie po zalaniu

Otrzymanie odszkodowania po zalaniu jest zmartwieniem dla właścicieli, szczególnie gdy wydarzenie miało miejsce podczas ich nieobecności. Straty są jeszcze większe jeżeli zalanie miało nastąpiło w czasie mrozów.

Pocieszającym jest iż w taki przypadkach – w odróżnieniu od odszkodowania po pożarze, elementy zniszczone są na miejscu, więc relatywnie łatwiej je zidentyfikować i oszacować poniesioną stratę.

Szkody po zalaniu

Każdorazowo po zalaniu wykonujemy dokumentację zdjęciową. W wielu przypadkach gdy woda jest w murach musimy wynająć specjalistyczną firmę osuszającą ściany za pomocą specjalnych dmuchaw. Należy pamiętać, aby zbierać wszelkie faktury na wykonanie poszczególnych prac.

Często zdarza się iż odszkodowanie nie pokrywa całości szkód które ponieśliśmy i za otrzymane odszkodowanie nie jesteśmy w stanie zakupić rzeczy porównywalnej jakości, albo wykonać remontu.

Sprawa sądowa o zalanie

Jeżeli pomimo odwołań nie otrzymamy odszkodowania musimy zdecydować się na sprawę sądową. ADVOCO posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o odszkodowanie po zalaniu. Zapraszamy do kontaktu.