Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » odszkodowanie po wypadku drogowym » Odszkodowanie z OC – sprawca nieznany
odszkodowanie z OC sprawca nieznany

Odszkodowanie z OC – sprawca nieznany

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia- odszkodowanie z OC

Istnieje pewna grupa wypadków, w których okazuje się, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia – najczęściej po potrąceniu rowerzysty lub pieszego lub po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

W takich przypadkach Policja rozpoczyna dochodzenie. Niestety zdarza się, że sprawca pozostaje nieznany, a osoba poszkodowania nie wie, jak ma zdobyć fundusze na leczenie i rehabilitację.

Policja, jeżeli nie znajdzie sprawcy, to umarza dochodzenie, wtedy poszkodowany otrzyma odszkodowanie z państwowego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). UFG gromadzi środki pobierane z firm ubezpieczeniowych, z których może skorzystać właśnie w takim przypadku. Aby złożyć wniosek o odszkodowanie, proponujemy w pierwszej kolejności zapoznać się z dokumentacją zgromadzoną przez prokuraturę, zebrać dokumenty wykazujące następstwa wypadku, a następnie złożyć roszczenie o odszkodowanie do któregoś z towarzystw ubezpieczeniowych.

Pamiętajmy, iż poza odszkodowaniem może należeć nam się zadośćuczynienie. Czasem możemy także otrzymać rentę na zwiększone potrzeby – w zależności od stanu zdrowia osoby poszkodowanej.

Sprawca wypadku odnaleziony bez polisy OC

Jeżeli natomiast okaże się, że Policja znajdzie sprawcę, który nie posiada polisy OC, wtedy po wypłacie UFG zwróci się do niego z regresem, czyli wnioskiem o zwrot całości wypłaconej kwoty wraz z kosztami własnymi. Roszczenie o odszkodowanie możemy złożyć do dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Naszym zdaniem najlepiej złożyć roszczenie do większej ubezpieczalni. Z punktu widzenia ubezpieczalni jest to dodatkowa praca na rzecz Urzędu.

Dlaczego nie składamy roszczenia bezpośrednio do UFG?
– odszkodowanie z OC sprawca nieznany

Sam fundusz UFG nie ma możliwości likwidacji szkody w takim zakresie jak ubezpieczalnie (np. przeprowadzenia badań lekarskich). Dlatego też to firma ubezpieczeniowa prowadzi postępowanie likwidacyjne, pozostawiając UFG samą decyzję co do wypłaty. Pomimo tego, iż jest to instytucja państwowa, wcale nie jest łatwo w odzyskaniu odszkodowania – wręcz przeciwnie- urzędnicy z dużą ostrożnością podchodzą do wypłat odszkodowań.

Sprawca wypadku nie posiada polisy OC- odszkodowanie z OC sprawca nieznany

Jeżeli sprawca naszego wypadku nie ma polisy OC, to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny także wypłaci nam odszkodowanie.

Prawnicy ADVOCO mają duże doświadczenie w pomocy w odszkodowaniach i wielokrotnie wskazywali możliwości otrzymania odszkodowania, o których klienci nawet nie wiedzieli.

Zapraszamy do kontaktu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *