Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Pomoc w odszkodowaniach – krok po kroku
pracownik Advoco ściska rękę klientowi

Pomoc w odszkodowaniach – krok po kroku

Dzisiaj opiszemy co zrobić, aby uzyskać odszkodowanie, oraz w jaki sposób kancelaria odszkodowawcza zapewnia pomoc w odszkodowaniach z OC.

Zgłaszający się do nas klienci przychodzą na różnych etapach starania się o odszkodowanie po wypadku. Niektórzy kontaktują się z nami szybko po zdarzeniu i starają się w tym czasie dojść do zdrowia. Inni klienci uważają, że poradzą sobie sami, a trafiają do nas, gdy bez prawnika nie dadzą już sobie rady. Ostatni rodzaj klientów to ci, którzy na skutek zaniedbania pogrzebali swoje szanse na odszkodowanie. Osoby takie najczęściej nie wiedziały jak postępować i nie miały się kogo poradzić.

Pomoc w odszkodowaniach z OC – pomoc prawna po wypadku

Najważniejszą rzeczą po wypadku jest stwierdzenie odpowiedzialności tj. uznanie, że dany kierowca jest winny spowodowania wypadku. Na bazie tego stwierdzenia, firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania. Warto na bieżąco interesować się postępowaniem, kontaktować z prowadzącym policjantem, czytać opinie biegłych. Należy pamiętać, iż w przypadku umorzenia dochodzenia jest tylko 7 dni na odwołanie się od decyzji. Wtedy trzeba napisać odwołanie, gdy jest ona dla nas niekorzystna, posiłkując się analizą dokumentów, np. wnioskując o dodatkowych biegłych. Po tego typu działaniach kierowca będzie uznany za sprawcę wypadku.  Wtedy poszkodowanemu będzie należeć się odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Warto zatem, jeżeli sami nie mamy do tego możliwości, skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą, aby doświadczony adwokat w sprawach wypadkowych mógł podjąć się zadania i doprowadzić do uzyskania odszkodowania.

Pomoc w odszkodowaniach z OC– pomoc medyczna po wypadku

W wielu przypadkach na wizyty u specjalistów w opiece ambulatoryjnej czeka się bardzo długo. Jeżeli nie mogą Państwo czekać ze względu na swój stan zdrowia,  proponujemy skorzystanie z możliwości z odpłatnych wizyt lekarskich oczywiście zbierając rachunki, które można następnie przedłożyć ubezpieczycielowi do refundacji.

Pomoc finansowa po wypadku

Osoby po wypadkach są niesamodzielne, muszą skupić się na powrocie do zdrowia, wymagają opieki często w podstawowych czynnościach dnia codziennego. Wtedy cennymi osobami są rodzina i przyjaciele, na których można liczyć. Pomoc bliskich także powinna być zrefundowana przez firmę ubezpieczeniową. Ponadto, jeżeli posiadamy inne polisy np. ubezpieczenie grupowe z pracy, to warto sprawdzić, czy obejmują one ten rodzaj uszczerbku na zdrowiu, którego doznaliśmy. Ponadto, gdy wypadek był wypadkiem w pracy, warto sprawdzić czy nie należy się dodatkowe jednorazowe odszkodowanie z ZUS.

Współpraca z kancelarią odszkodowawczą jest także znaczącą pomocą finansową, ponieważ nie musimy płacić z góry za specjalistyczne usługi prawnika. Zapraszamy do kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *