ugoda- podpisanie, pióro i kartka papieru

Ugoda – czy warto podpisywać ?

Ugoda z ubezpieczycielem

Mając odpowiednią dokumentację popartą orzecznictwem, możemy złożyć wniosek do ubezpieczyciela. Po otrzymaniu roszczenia ubezpieczyciel rozpoczyna tzw. postępowanie likwidacyjne. Bardzo często ubezpieczyciel po wypłacie już pierwszej kwoty bezspornej, proponuje ugodowe zakończenie postępowania likwidacyjnego. Sugeruje wtedy relatywnie małą dopłatę, domagając się zarazem rezygnacji i zrzeczenia się dalszych roszczeń.

Podjęcie decyzji

Część osób (szczególnie starszych) obawiając się sądowej przewlekłości postępowania, zgadza się na takie rozwiązanie. Musimy pamiętać, iż podpisana ugoda na tym etapie postępowania likwidacyjnego jest korzystna w pierwszej kolejności dla ubezpieczyciela. Jesteśmy przekonani, że gdyby postępowania sądowe trwały krócej niż obecnie, więcej osób kierowałoby sprawy do sądu. Ubezpieczalnie wtedy byłby zmuszone do większych wypłat już na etapie likwidacji szkody.

Ugoda z ubezpieczycielem- renta skapitalizowana

Część osób po poważniejszych wypadkach decyduje się na ugodę zawierającą tzw. rentę skapitalizowaną.  Renta skapitalizowana czyli wypłacona jednorazowo większa kwota zamiast comiesięcznych regularnych wypłat. Taka jednorazowa wypłata jest korzystna dla ubezpieczalni, ponieważ comiesięczne wypłaty mogą trwać bardzo długo (do końca życia) osoby poszkodowanej. Nie należy więc podejmować decyzji zbyt pochopnie i przystawać na każdą propozycję ubezpieczyciela, gdyż później może okazać się, że otrzymaliśmy zbyt niskie odszkodowanie, a na pokrycie większych kosztów leczenia będziemy musieli skorzystać ze wsparcia rodziny, bo pieniądze „rozejdą się” na inne wydatki. Dlatego też rekomendujemy zazwyczaj naszym klientom pójście do sądu, jednakowoż jeżeli klient sobie zażyczy, to każdorazowo negocjujemy z ubezpieczycielem jak największą kwotę ugody.

Ugoda z ubezpieczycielem a sprawa w sądzie

Co prawda nastawiamy się na długą (czasem kilkuletnią) sprawę, lecz z punktu widzenia klienta nie jest to uciążliwe, ponieważ całość działań bierze na siebie firma odszkodowawcza. Z reguły takie postępowania pozwalają nawet  na kilkukrotnie większą wypłatę od tej początkowo proponowanej przez ubezpieczyciela.

Czytaj więcej: Sprawa cywilna o odszkodowanie po wypadku  

Ugoda z ubezpieczycielem- doświadczona kancelaria odszkodowawcza

Nasze doświadczenie pozwala na oszacowanie, ile można uzyskać w sądzie, w kontekście zebranej dokumentacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszacować, czy warto zawalczyć o więcej niż to, co oferuje początkowo ubezpieczyciel. Zapraszamy do kontaktu. Zespół Advoco.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *