Tak jak ostatnio zapowiadaliśmy, dzisiaj przedstawiamy sprawy, z których nasi prawnicy wyszli obronną ręką, uzyskując odszkodowanie po wypadku samochodowym, a jak sami zauważycie, przekrój tych przypadków jest bardzo szeroki i daje nadzieję na szczęśliwe zakończenie każdej sprawy.
Przypadek 1: Złamanie nogi w wypadku samochodowym
W wyniku wypadku samochodowego kobieta doznała złamania nogi. Postanowiła sama zgłosić roszczenie do towarzystwa ubezpieczeniowego, które wypłaciło jej odszkodowanie w wysokości 2000 złotych. Kwota wypłaty była zdecydowanie za niska, dlatego kobieta zwróciła się po profesjonalną pomoc. W ramach ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym kobieta otrzymała o 7,5 razy większe odszkodowanie.
Przypadek 2: Obrażenia kręgosłupa, nóg i głowy w wypadku samochodowym
73-letni mężczyzna na skutek wypadku samochodowego doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, nóg oraz głowy. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło mężczyźnie odszkodowanie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak ten postanowił dochodzić swoich praw w sądzie. Korzystając z profesjonalnej pomocy prawników nie tylko wywalczył czterokrotnie wyższe odszkodowanie, ale także dodatkową rentę na przyszłość.
Przypadek 3: Wypadek samochodowy z udziałem dzieci
Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania po wypadku samochodowym z udziałem dwójki dzieci. Sprawa znalazła finał w sądzie, w którym podczas procesu została zawarta ugoda. Każdemu dziecku przyznano odszkodowanie, którego wysokość opiewała na 6-cyfrową kwotę.
Przypadek 4: Złamanie nogi w wypadku samochodowym
W wyniku wypadku samochodowego starszy mężczyzna doznał złamania nogi oraz innych obrażeń. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło odszkodowanie, którego wysokość opiewała na 5-cyfrową kwotę. Sprawa trafiła jednak przed oblicze sądu, który zdecydował o wypłacie 10-krotnie wyższej kwoty odszkodowania oraz przyznaniu comiesięcznej renty w wysokości 800 zł.
Przypadek 5: Wstrząs mózgu w wyniku wypadku samochodowego
Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło osobie poszkodowanej niskie odszkodowanie, motywując swoją decyzję niewielkimi obrażeniami odniesionymi na skutek wypadku. Sprawa została skierowana do sądu, który przyznał osobie poszkodowanej 14-krotnie wyższą kwotę odszkodowania.
Przypadek 6: Trudności z poruszaniem po wypadku samochodowym
W wyniku wypadku samochodowego starszy mężczyzna doznał złamania nogi, na którą już wcześniej utykał po przebytym udarze. Poszkodowany zaczął mieć poważne trudności z poruszaniem się, lecz towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło niewielkie odszkodowanie, ponieważ uznało, że są one spowodowane wcześniejszymi problemami zdrowotnymi, a nie wypadkiem. Sprawą zajął się sąd, który przyznał mężczyźnie wielokrotnie wyższe odszkodowanie oraz rentę w wysokości ponad 800 zł miesięcznie.
Zanim jednak rozpoczniemy starania mające na celu uzyskanie odszkodowania, pamiętajmy o skompletowaniu wszelkiej dokumentacji, w tym również medycznej, dzięki której będziemy mogli wykazać poniesione w wypadku straty. W przeciwnym przypadku możemy stracić dostęp do dokumentów, a tym samym szansę na uzyskanie odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu.