auto wjechało pod tył vana

Wakacje na drogach

W dzisiejszym odcinku kilka informacji o wypadkach drogowych w czasie wakacji.

Wakacje na drogach

Rozpoczął się etap wyjazdów na wakacje. Centra miast opustoszały, jednak na drogach pomiędzy miastami ruch znacząco wzrósł. Przyczynia się to, między innymi, do zwiększenia ilości wypadków. Na podstawie raportów Policji z 2017 r. można stwierdzić, że liczba wypadków w miesiącach letnich (czerwiec- sierpień) jest istotnie większa niż w innych miesiącach. Jedynie deszczowy październik jest porównywalny z miesiącami letnimi pod względem ilości awaryjnych sytuacji.

Zachowaj czujność na drodze- wypadek komunikacyjny

Ponadto większość wypadków zdarza się w czasie dnia na prostym odcinku drogi. Dzieje się tak przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Drugim nagminnie powtarzającym się procederem są wypadki, do których dochodzi na skrzyżowaniach. Wynika to z faktu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu.

Dobra pogoda latem oraz nierzadka chęć pokazania współpasażerom, że jest się „mistrzem kierownicy”, może skutkować, co najmniej niebezpieczną sytuacją. Należy zauważyć, iż taka motywacja omija bardziej rozsądne Panie – są one sprawczyniami jedynie 22,5% wszystkich wypadków.

Odpowiedzialność przede wszystkim

Pamiętajmy, że jadąc na wakacje, odpowiadamy nie tylko za siebie, ale także za naszą dziewczynę/chłopaka lub całą podróżującą rodzinę. Ryzykowanie ich życiem i zdrowiem jest karygodne, a żadne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny nie zwróci im zdrowia. Statystki wskazują także, że to właśnie latem na drogach jest najwięcej wypadków z udziałem dzieci. Często przez nieodpowiedzialnego rodzica nie docierają na miejsce wyczekiwanych przez cały rok szkolny wakacji.

Warto zauważyć, że w piątki, kiedy to chcemy jak najszybciej dotrzeć na wymarzony wypoczynek, zdarza się najwięcej wypadków. Wysokie temperatury, zmęczenie oraz pokonywanie setek kilometrów i oszczędzanie czasu na postoje w trasie skutkuje często brakiem koncentracji i o wiele większym zmęczeniem kierowcy po dotarciu na miejsce.

Życzmy Państwu szerokiej drogi!

Zespół Advoco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *