Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Wyjazd na wakacje a zabezpieczenie mieszkania
zabezpieczenie mieszkania a pomoc w odszkodowanich

Wyjazd na wakacje a zabezpieczenie mieszkania

Wyjazd na wakacje jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w roku. Wystarczy się spakować i po miesiącach ciężkiej pracy wypoczywać w zaplanowanym miejscu.

Ważne jest jednak, aby powrót z urlopu nie był przykrym przeżyciem, dlatego też warto zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zdarzeniami, abyśmy nie musieli przedwcześnie przerywać naszego wypoczynku. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać pomocy w odszkodowaniach bo nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności typu włamanie, zalanie czy pożar, warto zabezpieczyć przed wyjazdem dom lub mieszkanie.

Osoba zaufana

Najprościej jest poprosić osobę zaufaną, aby przez okres naszej nieobecności pomieszkała u nas. To jest najlepsze zabezpieczenie mieszkania. Oczywiście w takim przypadku liczymy na to, iż taka osoba (szczególnie młodsza) nie zrobi podczas naszej nieobecności hucznej imprezy J. Osoba taka może zaopiekować się zwierzętami, które nie mogą z nami pojechać, podleje kwiaty, a przede wszystkim będzie widać, iż dom nie jest opuszczony pomimo naszego wyjazdu. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z czyjejś uprzejmości.

Jak dobrze mieć dobrego sąsiada

Poinformujmy sąsiada, aby wyciągał listy z naszej skrzynki i od czasu do czasu zerknął, czy nic się u nas nie zmieniło. W dużej części są to osoby starsze, emeryci, którzy nie są obciążeni obowiązkami. Zwrócą większą uwagę na kręcące się w okolicy osoby, jeżeli zaprosimy ich na kawę i chwilę rozmowy. Zostawiamy sąsiadowi nasz numer telefonu, aby mógł nas poinformować w niespodziewanej sytuacji. Warto także poinformować sąsiada o naszej dacie powrotu.

Zabezpieczenie mieszkania

Przed wyjazdem warto wyłączyć korki (poza lodówką). Zakręcić gaz i wodę. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko przypadkowego zwarcia instalacji, szczególnie gdy nie mamy odpowiedniego zaświadczenia od elektryka. Unikamy także ryzyka ewentualnego ulatniania się gazu, czy też pęknięcia wężyka w umywalce, który może zalać lokatorów mieszkających poniżej. Ponadto zabieramy z balkonu rzeczy, które mogą się przemieścić w czasie burzy lub gwałtownych podmuchów wiatru, albo też mogą być ewentualnym łupem dla złodzieja (np. rowery). Oczywiście zamykamy okna i drzwi na wszystkie zamki. Dobrze jest zostawić zapasowe klucze osobom zaufanym. Nigdy nie wiadomo, czy podczas naszej nieobecności nie będzie konieczności wejścia do naszego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *