Jak uzyskać odszkodowanie z polisy OC rolnika ?

Odszkodowanie z OC rolnika ma zrekompensować straty poniesione w wypadkach związanych z prowadzoną działalnością rolną. Dlatego też, każdorazowo należy ocenić czy dana czynność była związana z prowadzeniem gospodarstwa. Jeżeli sąsiad czy krewny będzie nam pomagał w pracach w gospodarstwie i dojdzie od wypadku to może uzyskać odszkodowanie z naszej polisy OC rolnika.

Odszkodowanie z OC rolnika- dokumentacja

Najważniejszą rzeczą jest udokumentowanie doznanych szkód oraz całego zdarzenia. W pierwszej kolejności musimy zbierać wszelkie dokumenty medyczne. Pamiętajmy, że nasza krzywda to także następstwa w sferze psychicznej, społecznej i zarobkowej. Nie zapominajmy także o utraconych możliwościach wykonywania pewnych prac w gospodarstwie, które do tej pory wykonywaliśmy. Każdorazowo sytuacja poszkodowanego jest inna, więc odpowiednie argumenty świadczące o konieczności wypłaty należy odpowiednio dobrać.

Uzyskaj odszkodowanie z polisy OC rolnika

Wiele osób nie wie nawet, że posiada taką polisę wykupioną dodatkowo gdy kupowała polisę ubezpieczenia budynków. Zakres odszkodowania z OC rolnika jest podobny  do odszkodowań z polisy OC samochodów i zależy od konkretnych następstw wypadku i sytuacji życiowej osoby poszkodowanej. Odszkodowanie z KRUS nie poprawi nam sytuacji, gdy wymagamy pomocy i opieki rodziny lub musimy poddać się kosztownej rehabilitacji. Renty rolnicze są przecież niewielkie, a wypadki często zdarzają się osobom w podeszłym wieku. Realnie wysokie odszkodowania mogą być znaczącą pomocą w dochodzeniu do zdrowia, czy też dla rodziny w przypadku wypadku śmiertelnego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem odszkodowania za wypadek w rolnictwie to zapraszamy do kontaktu.