wypoczynek nad wodą- dziewczynka wchodzi do wody

Wypoczynek nad wodą

Upale dni zachęcają do spędzania czasu nad wodą, jednak jak co roku żywioł ten zabiera życie wielu osobom. Statystki Policji mówią, iż w samym czerwcu 2019 utopiło się w Polsce 113 osób. Dlatego cały czas przestrzegamy, aby nie lekceważyć sił przyrody, żeby wypoczynek nad wodą nie stał się koszmarem.

O czym trzeba pamiętać?

Pamiętajmy, że nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, czy innych środków psychoaktywnych. Nasza świadomość i odczuwanie temperatury są wtedy zaburzone i wydaje się, iż przepłynięcie na koniec jeziora to dla nas „bułka z masłem”. Od takiej brawury do wypadku jest już niedaleko.

Nie przeceniajmy także swoich możliwości pływackich – szczególnie gdy pierwszy raz od wielu miesięcy idziemy popływać. Nie kąpmy się w pobliżu konstrukcji, zapór oraz w miejscach niedozwolonych.

Starajmy się schłodzić ciało przed zanurzeniem, abyśmy nie doznali szoku termicznego.

Zawsze reagujmy na polecenia ratownika. Nie podtapiamy innych osób. Nie zrzucamy ich z pomostu. Takie zabawy mogą skończyć się skręceniem nogi.

Nie wypływamy, leżąc na materacu za daleko od linii brzegowej, ponieważ łatwo się z niego ześliznąć, szczególnie gdy zaśniemy znużeni dłuższym pływaniem.

Nie skaczemy na główkę w otwartym akwenie, taki skok być dla nas tragiczny w skutkach.

Zwracajmy uwagę na dzieci, młodsze rodzeństwo, które mamy pod opieką. Aby do utonięcia wystarczy chwila nieuwagi opiekuna.

Kamizelka ratunkowa jest ważna!

Jeżeli korzystamy ze sprzętu pływającego, pamiętajmy o założeniu kamizelki ratunkowej (kapoka). Woda to groźny żywioł i trzeba do niej podchodzić z ostrożnością. Jeżeli będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, wtedy pobyt nad wodą skończy się szczęśliwie, a my będziemy mieć same przyjemne wspomnienia.

Życzymy Państwu szczęśliwego powrotu z wakacji i urlopów!

Zespół Advoco – kancelaria odszkodowawcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *