wypadek rowerowy- dzieczynnki jadące w wyprawie rowerowej

Wyprawy rowerowe

Rozpoczęły się wakacje, zatem wiele osób chcąc aktywnie wypoczywać, korzysta z roweru. Na co powinno zwrócić się szczególną uwagę przed wyruszeniem w trasę?

Sprawny rower

Zadbajmy o to, aby rower był sprawny – jeżeli sami nie umiemy tego ocenić, oddajmy go do serwisu. Nie ma nic gorszego niż przymusowy postój w trakcie wycieczki ze względu na awarię – zwłaszcza gdy jedziemy w grupie.

Zwróćmy szczególną uwagę także na sprawne hamulce.

Bądźmy widoczni- wypadek rowerowy

Niektóre wycieczki trwają dłużej niż zaplanowaliśmy i może się zdarzyć, iż do miejsca noclegu dotrzemy po zmroku, dlatego też należy sprawdzić, czy mamy odpowiednie oświetlenie roweru. Korzystne są także elementy odblaskowe na odzieży i kołach, które zwiększają widoczność roweru z boku.

Wycieczka rowerowa z dziećmi

Najlepiej, aby dzieci jechały w środku grupy. Należy im podpowiedzieć, aby nie zatrzymywały się nagle (szczególnie zdarza, gdy zmęczą się jazdą pod górkę), oraz nie jechały zbyt blisko siebie, bo wzrasta ryzyko kraksy. Oczywiście wszyscy uczestnicy wycieczki muszą mieć na głowie kaski – także dziecko jadące w foteliku na rowerze u taty.

Rowerem na ulicy- wypadek rowerowy

Najlepsza wycieczka rowerowa jest wtedy, gdy prowadzi leśnymi duktami, jednak czasem nie unikniemy jazdy po asfalcie. Na jezdni jedziemy w kolumnie, aby kierowcy mogli nas wyminąć. Nie jedziemy jednak zbyt blisko krawężnika, ponieważ taka jazda prowokuje kierowców do „wciskania się” w trakcie wyprzedzania, pomimo jadącego z przeciwka pojazdu. Jeżeli musimy wykonać manewr skrętu, sygnalizujmy go wcześniej. Ponadto weźmy poprawkę, iż kierujący samochodem może nam jednak nie udzielić pierwszeństwa przejazdu, dlatego też upewnijmy się, że kierowca na pewno nas przepuszcza.

Mamy nadzieję, że wrócą Państwo szczęśliwie i nie będą Państwo starać się o odszkodowanie dla rowerzystów.

Życzymy miłego wypoczynku !

Advoco – kancelaria odszkodowawcza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *