Advoco » Informacje o odszkodowaniach » odszkodowanie » kancelaria odszkodowawcza, prawnik » Urlopowe spędzanie czasu – zachowanie nad wodą
pusty leżak na błękitną wodą

Urlopowe spędzanie czasu – zachowanie nad wodą

Wypadek na wakacjach

Niby jest wszystko oczywiste, ale i taka co roku dochodzi do wypadków na wakacjach w tym wielu utonięć. Według raportów Policji w 2016 r. były to 504 osoby, przeważnie mężczyźni. Dlatego przypominamy – woda to żywioł, do którego podchodzimy z należnym respektem, nie przeceniając własnych możliwości. Pamiętajmy żadne odszkodowanie powypadkowe nie wróci nam straconego zdrowia.

Gdzie się kąpać- wypadek na wakacjach

Kąpiele powinny odbywać się w miejscach strzeżonych, gdy na maszcie powiewa biała flaga, pływamy do boi żółtej, gdy pływamy na poziomie średnio-zaawansowanym lub do boi czerwonej, gdy pływamy dobrze. Jeśli powiewa czerwona flaga – obowiązuje nas zakaz kąpieli. Niezależnie w jakim miejscu wchodzimy do wody, wejście do wody powinno być zawsze poprzedzone stopniowym schłodzeniem ciała i rozciągnięciem mięśni, jak przed każdym wysiłkiem fizycznym.

Uważajmy na dzieci

Pilnujmy dzieci, szczególnie w czasie zabaw w wodzie i na brzegu – chwila rozmowy na kocu, a nasza pociecha potrafi się niepostrzeżenie oddalić w niewiadomym kierunku. Pamiętajmy, że wzrok dziecka jest na wysokości kolan osoby dorosłej. Zatem nie obejmiemy wzrokiem dużej przestrzeni, a co za tym idzie – maluch będzie miał trudności z powrotem do swoich rodziców.

Zwracamy zawsze uwagę na osoby kąpiące się obok nas i w razie potrzeby wzywamy pomocy.

Wszelkiego rodzaju zabawy w podtapianie są zakazane. Przestrzegajmy młodzież, aby nie biegła po pomoście w czasie zabawy – pomosty często są mokre i śliskie więc o uraz nogi bardzo łatwo. Wiele tragedii miało przyczynę w skokach młodych ludzi na główkę. Wcale nietrudno wtedy o wypadek, który może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Skoki takie możemy trenować na basenie, a nie w akwenach otwartych.

Asekuracja przede wszystkim

Jeżeli uznajemy że pływamy dobrze chcemy przepłynąć na drugi koniec jeziora, wtedy poprośmy kolegę o asekurację z łodzi. Dystans do pokonania pozostanie cały czas ten sam – wszyscy wytrawni pływacy tak robią. Nie pływamy, gdy robi się ciemno w czasie mgły lub burzy.

Życzymy szczęśliwego powrotu z wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *