wypadek na hulajnodze- parkujące hulajnogi

Wypadek na hulajnodze

Wypadek na hulajnodze

W centrach miast jak grzyby po deszczu rosną kolejne podmioty wypożyczające hulajnogi elektryczne. Coraz więcej osób także doznaje urazów związanych z ich użytkowaniem. Dlatego też w dzisiejszym wpisie omówimy bliżej ten temat.

Wypadek na hulajnodze elektrycznej– uszczerbek na zdrowiu

W związku z rozwijaną prędkością, która jest znacznie większa niż w hulajnogach napędzanych siłą mięśni, oraz z koniecznością gwałtownego hamowania, rośnie ryzyko urazów. Niestety o utratę równowagi i wywrócenie się jest bardzo łatwo. Wiąże się to głównie z urazami rąk, których używamy, gdy chcemy amortyzować upadek. Z medycznego punktu widzenia najgroźniejsze są urazy głowy, które na szczęście nie są częste. Stąd zapewne wymóg wypożyczalni, aby korzystać z hulajnóg w kaskach.

Wypadek na hulajnodze – zderzenie z autem – sprawcą jest kierowca auta

Jeżeli wypadek zdarzył się z winy kierującego samochodem, wtedy możemy dochodzić odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, która ubezpiecza dany pojazd. Oczywiście jak do każdego wypadku z ofiarami należy wezwać Policję. W kwestii odszkodowania zbieramy dowody wskazujące na następstwa wypadku, aby uzyskać wysokie odszkodowanie.

Czytaj więcej: Postępowanie Policji po wypadku 

Wypadek na hulajnodze – zderzenie z autem – sprawcą jest kierujący hulajnogą

W przypadku kraksy, w której sprawcą jest użytkownik hulajnogi, ponosi on odpowiedzialność za szkody powstałe na pojeździe z własnej kieszeni. Chyba, że wykupił odpowiednie ubezpieczenie – „OC w życiu prywatnym”, które pozwala na pokrycie spowodowanych przez niego szkód. Polecamy ten rodzaj polis, ponieważ są one niedrogie.

Czytaj więcej: Polisa OC w życiu prywatnym

Wypadek na hulajnodze – zderzenie z pieszym

Duża prędkość oraz chwila nieuwagi, czy też ewentualne zagapienie się w telefon mogą skutkować zderzeniem z pieszym. Niestety, konsekwencje dla obu stron mogą skończyć się uszczerbkami na zdrowiu. Jeżeli kierujący hulajnogą jest sprawcą wypadku, to od niego pieszy może dochodzić odszkodowania, które musi wypłacić z własnej kieszeni. Jeżeli natomiast to pieszy spowodował wypadek, wtedy to on pokrywa koszty rehabilitacji i leczenia kierującego hulajnogą. Wszystko zależy zatem od konkretnej sytuacji.

Wypadek na hulajnodze – wywrotka

Jeżeli doznamy uszczerbku na hulajnodze np. poprzez gwałtowne hamowanie, możemy liczyć tylko na własne ubezpieczenie NNW, które obejmuje takie uszczerbki na zdrowiu.

Wypadek na hulajnodze – dziura w nawierzchni

Jeżeli doznamy uszczerbku ze względu na dziurę w nawierzchni, nieznakowane wykopy i tym podobne, również odpowiedzialny podmiot powinien wypłacić odszkodowanie za straty, które ponieśliśmy. Konieczne jest natomiast precyzyjne udokumentowanie miejsca zdarzenia, zrobienie zdjęć, zebranie danych od świadków czy też wezwanie straży miejskiej, która sporządzi notatkę ze zdarzenia.

Jako doświadczona kancelaria odszkodowawcza świadczymy pomoc w odszkodowaniach. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *